Геодезична розбивальна мережа

Сьогодні ми можемо спостерігати за тим, як стрімко все будується та розвивається. І на щастя, сучасні технології дозволяють робити все якісно. Однак для досягнення високої якості залучається безліч фахівців. Вони в свою чергу роблять найширший спектр робіт, одні з яких – це геодезичні роботи. Геодезія – основа основ будь-якого будівництва та маніпуляцій із землею чи нерухомістю. Команда наших професіоналів здатна взяти на себе вирішення питання про створення геодезичної мережі. Крім цього ми надаємо послуги з геодезичної зйомки, геодезичного супроводу будівництва та багато інших.

Якщо говорити саме про геодезичну основу на будівництві, то найчастіше називають її як:

  • розбивні геодезичні мережі;
  • геодезична основа розбивальних робіт;
  • інженерно-геодезичні опорні мережі.

Геодезична розбивальна мережа – складається з вимірів, які в майбутньому послужать вихідною інформацією для розробки кожного етапу у загальному плані будівництва. Такі інженерні роботи важливо проводити при створенні як проекту, так і при складанні технічного плану. Це важливий елемент забудови, тому що всі проектні задуми важливо перенести у повній відповідності до майданчика в реальному часі. Від правильно складеної геодезичної основи безпосередньо залежатиме весь хід будівництва і результат в цілому.

Коли необхідно розробити геодезично розбивну мережу?

Геодезичну основу розбивають в той час, коли починають готувати майданчик до будівництва. Такий план дозволить при зведенні здійснювати геодезичний контроль під час усіх етапів, починаючи від проекту правильної підготовки котловану до фінальної здачі об’єкта в експлуатацію. Багато професіоналів вважають геооснову – сіткою, базою, щоб відтворити певні заходи на майданчику. Мета – винести в натуру осі будівлі або споруди, різних конструкцій та інженерних об’єктів та комунікацій.

Деякі джерела під геодезичною основою представляють топографічні матеріали масштабу 1:500 на конкретну ділянку. Матеріали можуть бути як на паперових носіях, так і на електронних носіях. На підставі цих зйомок ухвалюються проектні рішення. Важливість рішень та їх вартість, а також якість виконання безпосередньо залежать від якості геодезичної основи.

Геодезична розбивальна мережа. Хто може утворити?

Здійснювати такий складний проект можуть лише професійні та грамотні фахівці. Послуги різноманітних вимірювань та створення геодезичних основ дуже специфічні, тому їх реалізація потребує спеціальної освіти у цій сфері.

Щоб створити основу, залучають компанії, які мають певні атестаційні документи, що підтверджує компетентність своїх співробітників у цьому напрямку.

Головні будівельні основи розробляються для тахеометра: для цього закріплюють плівкові відбивачі на сусідніх конструкціях (якщо нічого немає, тоді спеціально встановлюють утримувачі), при встановленні яких обов’язково враховують усі дані, описані в будівельному плані. В результаті отримуємо схему розташування всіх перетинів і координат.

Геодезична розбивальна мережа Сутність будівельної сітки

Першим кроком серед завдань створення основи є розподіл точок та ліній тих об’єктів, які зводитимуться на будівельному майданчику. Від того, наскільки точно і правильно будуть проведені геодезичні дослідження, залежатиме кінцевий результат якості конструкції на фініші, перед здаванням в експлуатацію. 

  1. Проект. На даному етапі сітка буде базовою точкою відправлення розбивальних робіт та установки обладнання. Тому проект слід розробити наперед. Будівельна сітка є квадратами і прямокутниками, сторони яких будуть завжди паралельні осям будівлі або споруди. Головним фактором їх розподілу називають збереження найбільших одиниць у процесі фізичної реалізації сітки. 

Розмір будівельної сітки в основному становить 100-200 метрів, максимально до 400 метрів, все залежить від розмірів споруди та її типу. Не варто квадрат робити дуже великим, але і дуже маленьким теж. 

  1. Розбивка на місцевості. Для здійснення розбивки будівельної сітки креслення необхідно перенести точно на будмайданчик, маркуючи важливі елементи мітками. Для цього важливо знати розмір та розташування будівлі, її висоту, граничну відстань з іншими об’єктами та спорудами. Усі розбивки виробляють відповідно до нормативів та законодавства.
  2. Метод прямокутних координат. У процесі створення сітки часто користуються прямокутною системою координат: для цього проектні координати підбирають таким чином, щоб це були позитивні числа, цілі та кратні розміру сторони сітки. При цьому осі споруди, що зводиться, повинні бути паралельні сторонам будівельної сітки. А розташування проектної точки визначається витратною лінією.
  3. Визначення висоти на майданчику. Геодезичні роботи при розбивці споруд необхідно проводити виходячи від точок опори та планово-висотних обґрунтованих ліній. Точки опори – це державні та відомчі опорні мережі, щодо яких і виносять плани та червоні лінії.

Виходячи з перерахованого вище можна зробити висновок, що геодезична розбивальна основа необхідна для:

  • вивчення фізичних властивостей місцевості, що забудовується;
  • визначення можливих технічних підключень будівель;
  • правового обґрунтування меж ділянок.

Якщо допустити порушення при проектуванні геодезичної основи, це призведе до серйозних та невтішних наслідків, аж до визнання споруди аварійної, та можуть відмовити при введенні в експлуатацію.

Звертайтеся до нас і ми допоможемо створити вам у створенні “геодезична мережа розбивки”. Наші фахівці мають багаторічний досвід у подібних роботах. Ми надамо весь комплекс робіт, роз’яснимо всі етапи і триматимемо в курсі всього, що відбувається. Таким чином ви будете впевнені, що все йде за планом. Усі роботи виконуються на найвищому рівні та у повній відповідності чинному законодавству України.