Найбільш затребуваною послугою на ринку нерухомості вважають експертну оцінку будинку. Попит на послугу обумовлений зростанням кількості бажаючих, які мріють придбати собі заміські будинки у столиці чи інших містах. Процедура досить схожа з оцінкою квартир та оцінкою землі, але має певну специфіку.

Щороку кількість нерухомості в Україні збільшується, як і ринок, зводять новобудови, розширюють котеджні селища та таунхауси. Але при цьому скрізь вартість за один квадратний метр досить відрізняється, оскільки вона в основному визначається: типом будинку, містом і районом, інфраструктурою, розміром площі, плануванням і станом геодезичних робіт. При таких розкладах саме оцінка будинку допоможе визначити його вартість і загальний погляд на ситуацію, що склалася.

Специфіка оцінювання будинку у Дніпрі

ocenka-doma-dneprБез такої послуги, як експертна оцінка будинку в Дніпрі, не можна впоратися в різних ситуаціях. Щоб ви розуміли, все, що стосується якихось операцій з нерухомістю, обов’язково вимагає розрахувати ринкову вартість будинку оцінювачем, з урахуванням усіх коригувань. Експертна оцінка будинку має бути виконана відповідно до всіх українських законів та норм. Наприклад, такі ситуації можуть бути пов’язані:

 • з переоформленням права власності, якщо будинок перейшов у спадок;
 • з поділом такого майна, якщо є відповідне рішення суду, наприклад, при розлученні;
 • з отриманням кредиту, якщо заставою виступатиме будинок;
 • з продажем, даруванням чи обміном приватного домоволодіння;
 • з процедурою страхування будинку, адже саме відштовхуючись від ціни визначають суму внесків та розмір виплат за можливого виникнення страхового випадку.

Хто може виконати оцінку будинку?

Оцінити нерухомість в Дніпропетровську та області можуть як фізичні особи – підприємці, так і юридичні особи – незалежно від форми власності, які зареєстровані як суб’єкти оціночної діяльності (СОД) (в установленому законодавством порядку) або у складі яких працює хоч 1 оцінювач, який має сертифікат чи ліцензію на здійснення оцінної діяльності. Також Вас можуть зацікавити: кадастровий номер або зміна цільового призначення.

Які документи можуть бути потрібні при оцінці будинку в Дніпрі?

Щоб визначити вартість будинку, який проводить незалежний експерт – оцінювач, і щоб такий висновок був легітимним, буде потрібний повний комплект документів:

 1. документи, що встановлюють право власності: договір купівлі-продажу, договір дарування чи свідоцтво про право власності;
 2. техпаспорт будинку від бюро технічної інвентаризації (БТІ), що містить плани всіх споруд;
 3. особисті паспортні дані та індивідуальний податковий номер власників будинку;
 4. акт державного зразка про права власності на ділянку землі біля будинку;
 5. кадастровий план ділянки;
 6. вилучення прав із державного реєстру на нерухоме майно.

Оцінка будинку вартість у Дніпрі

Послуга Ціна
Оцінка будинку від 1000 грн

* для визначення остаточної ціни необхідно звернутися до ТОВ «УкрГеоКарт»

Від чого залежить вартість експертної оцінки будинку та як визначається?

Ціна на проведення послуг з оцінки будинку в Дніпрі безпосередньо залежить від складності та обсягу робіт для експерта. Сума визначається індивідуально для кожного замовника та обговорюється до підписання договору сторонами.

Щоб визначити ринкову вартість будинку на практиці, експерти беруть до уваги два різні підходи:

 • витратний – прораховуються витрати, які будуть потрібні для його зведення, виключаючи знос будівлі від розрахованої суми;
 • порівняльний – порівнюються схожі пропозиції серед продажів подібних об’єктів у цьому ж районі чи місцевості.

Ринкова вартість розраховується фахівцем після глибокого аналізу цілого ряду особливостей самого об’єкта та факторів зовнішнього впливу на його ціну. До основних факторів для проведення оцінки будинку можна віднести:

 1. Розташування: віддаленість району від центру, транспортна розв’язка, школи, лікарні та магазини.
 2. Розмір площі землі навколо будинку та її призначення.
 3. Стан будинку, зношування, матеріали з яких він виготовлений.
 4. У якому році збудовано.
 5. Комунікаційні інженерні мережі: вода, світло, газ, інтернет та ін.
 6. Стан екології, навколишнього ландшафту.

Як виглядатиме підсумковий результат, і що має отримати замовник?

Коли закінчиться експертна оцінка будинку, клієнт повинен отримати підсумковий звіт, який відображає правдиву інформацію на момент проведення оцінки. У звіті розкривається сума та додаткові відомості:

 • необхідні параметри та дані, які застосовували для оцінки нерухомості;
 • місце розташування, транспортну розв’язку та вихідний опис всього, що знаходиться навколо об’єкта;
 • зазначення використовуваних методів для розрахунку оцінки та огляд ринку нерухомості в Україні;
 • Обов’язково сам розрахунок ринкової вартості.

Такий звіт підходить для подання замовником нотаріусу, до суду, страхової компанії або банку, до посольства та інших установ.

Якщо ви звернетеся до нас за допомогою в оцінці будинку, ви не пошкодуєте. Ми маємо багаторічний досвід в оціночній діяльності, у нас працюють лише досвідчені фахівці-оцінювачі, тому всі роботи виконуються на високопрофесійному рівні. Ви гарантовано отримаєте якісний звіт щодо оцінки будинку або котеджу, виконаний відповідно до чинного законодавства.