Що таке оцінка землі?

Власники земельної ділянки в Дніпрі знають, що сьогодні жодна маніпуляція з такою ділянкою неможлива без спеціальної оцінки. Проте чи всі розуміють, що це взагалі таке, навіщо вона потрібна, як і ким здійснюється.

Оцінка земельної ділянки – це встановлення ринкової вартості землі з метою визначення її мінімальної вартості. Визначення оцінки вважається найприйнятнішим способом, щоб визначити підсумкову ціну продажу чи здачі у найм. Вартість на оцінку землі в Дніпрі залежатиме від розташування цієї території та від попиту на нього. Але вона не повинна перевищувати витрати на купівлю подібної іншої ділянки, яка буде еквівалентна першій.

Чинники, що впливають на підсумкову вартість оцінки земельної ділянки:

ocenka-zemli-dnepr

 • співвідношення попиту та пропозиції, як у кількісному, так і якісному еквіваленті;
 • місце розташування:
 • наявність інфраструктури (супермаркети, аптеки, лікарні, школи), транспортна розв’язка;
 • геодезичні послуги;
 • склад комунікацій та здатність приєднатися до основних мереж;
 • зовнішні умови: екологія, рельєф, заповідники та рекреаційні зони.

Тільки повне дослідження та геодезичні роботи дозволять оцінити затребуваність земельної ділянки, визначити її корисність для оренди під конкретні потреби (будь то будівництво об’єкта або земля для сільгоспугідь). Роль геодезиста при оцінці землі досить важлива: саме геодезичні дослідження і допоможуть визначити склад і стан ґрунту, ситуацію з рельєфом, спрогнозувати витрати, пов’язані з можливим будівництвом.

Оцінка земельної ділянки є частиною земельного кадастру України, і таким чином вважається необхідною насамперед для розуміння її цінності серед природних ресурсів країни, а також, щоб визначити розмір плати за землю. Також Вас можуть зацікавити: приватизація землі або земельний аудит.

Об’єктом оцінки земельної ділянки є територія під будівництво, сільськогосподарського призначення, а також ділянки промислового або комерційного призначення.

Скільки коштує експертна оцінка землі у Дніпрі?

Послуга Ціна
Оцінка землі від 400 грн

* для визначення остаточної ціни необхідно звернутися до ТОВ «УкрГеоКарт»

Хто може здійснювати оцінну діяльність землі у Дніпрі?

Оцінку земельної ділянки в Дніпрі можуть здійснювати:

 1. Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які мають спеціальне свідоцтво, що вони кваліфіковані оцінювачі із земельних ділянок, та ліцензію на надання послуг.
 2. Юридичні особи – суб’єкти будь-якої форми власності, які мають ліцензію на проведення робіт (землевпорядна організація).
 3. Юридичні особи, будь-які форми власності, які мають кваліфікованих оцінювачів, з ліцензією на проведення землевпорядних робіт.
 4. Організації виконавчої влади, а також місцевого самоврядування, що займаються управлінням у сфері оцінки землі.

Види оцінки земельної ділянки

Відповідно до Закону України “Про оцінку землі”, види оцінки обумовлені цілями та методами проведення:

 • нормативна грошова оцінка землі – необхідна в економічному регулюванні (вартість конкретної ділянки) при складанні угод та фіксуванні ставки податку на землю;
 • економічна – основа проведення грошової оцінки земельної ділянки, необхідна для аналізу ефективності застосування та придатності земель для вирощування с/г культур;
 • Бонітування ґрунтів – складова частина земельного кадастру та основа проведення економічної оцінки, необхідна для вивчення придатності землі для вирощування на ній посівних культур.

Відповідно до закону України, грошова оцінка землі здійснюється на рентній основі і для цього застосовують поняття рентного доходу. Це дохід, який отримають від землі, якщо вона буде зайнята у с/г виробництві, якою вона може дати врожай та її місцезнаходження.

Способи оцінки землі у Дніпрі

Нормативна оцінка землі завдання непросте і кожному під силу. Відповідно до низки законопроектів, щоб здійснити оцінку землі, необхідно застосувати такі методи:

 • Прибутковий – потрібно капіталізувати чистий дохід від застосування ділянки. Такий підхід застосовують лише тоді, коли земельна ділянка вже приносить прибуток: чи це оренда, чи це господарська діяльність. Виходить, що ціна землі вказує, який прибуток вона здатна принести.
 • Порівняльний (ринковий) – необхідно зіставити вартості продажу подібних земель. Такий підхід вважають одним із затребуваних та найбільш актуальним. Тому що найбільше орієнтований на структуру нашого ринку. Нестача цього методу в тому, що ринок землі в Україні недостатньо розвинений і не має добре підготовленої бази законодавчих документів, які могли б регулювати це питання та впливати на вартість за допомогою різних коефіцієнтів.
 • Залишок землі – необхідно враховувати витрати на поліпшення земельних властивостей. Застосовують такий тип оцінки під час використання земельної ділянки покращеного типу. Необхідно розрахувати ринкову вартість таких покращень, що дозволять використовувати землю максимально ефективно.

Кожен із наведених методів і підходів має свої індивідуальні особливості та має певну специфіку.

Яка може бути потрібна інформація, щоб здійснити роботи з оцінки земельної ділянки в дніпрі та області? Основні дані та документи, які будуть вам необхідні, та краще приготувати їх заздалегідь:

 • документи на землю державного зразка;
 • кадастровий план та площа землі;
 • категорія цільового призначення території: населений пункт, сільгосппризначення тощо;
 • дозвіл на використання землі;
 • відомості про можливі різні комунікації.

Результатом оцінки землі вважається звіт – акт, який є документом офіційного зразка та відповідає нормативам законодавства України.

Щоб замовити послугу оцінки ділянки, краще звернутися до професіоналів. Наша компанія надає послуги не тільки за оцінкою, але й кадастрову зйомку, послуги з приватизації та багато іншого. Ви отримаєте весь спектр послуг від команди спеціалістів у цій галузі. З нами ви легко та швидко оформите землю у Дніпрі та отримаєте усі необхідні документи. Наш профіль – доступні геодезичні послуги у Дніпрі та області.