Зйомка дерева – це топографічна зйомка на якій кожне окреме дерево відображене умовним знаком із зазначенням його характеристик (порода, діаметр стовбура, висота). Характеристики можуть вказуватися за допомогою умовних знаків (дерева з однаковими характеристиками позначаються одним умовним знаком, з іншими характеристиками – іншим) або шляхом складання дендрологічної відомості. Тоді на плані деревам присвоюються номери, які характеристики вказують в окремій таблиці.
За результатами дерев’яної топографічної зйомки за допомогою умовних позначень на план наносяться всі зелені насадження, виявлені на території, а також оформляється дерев’яна відомість, в якій відображається назва породи рослини, її номер, розмірні характеристики, а також санітарний стан.
Деревна топографічна зйомка потрібна для отримання квитка, який вважається основою для вирубки частини дерев. Завдяки тому, що проводять таку зйомку на землях з великою кількістю значних і рідкісних рослин, вона дозволяє не тільки врахувати, але й зберігати зелені насадження.
Деревна зйомка виконується за кілька кроків:
Попередні роботи – це збір та аналіз матеріалів і даних, необхідних для виконання зйомки, на даному етапі з’ясовується розмір робіт та місце розташування ділянки;
польові роботи – це конкретне дослідження місцевості, що включає виїзд геодезистів на місце проведення робіт, зйомку дерев і чагарників, присвоєння їм особистих номерів і визначення таких характеристик, як місцезнаходження, товщина і порода;
камеральні роботи – це складання дерев’яної відомості із зазначенням всіх отриманих параметрів зелених насаджень, а також побудова на план за допомогою умовних позначень кожного дерева і чагарнику, наявного на дослідженій місцевості.
Знімання деревини, таксація зелених насаджень
Дані роботи часто потрібні у таких випадках:
- проектні та планувальні роботи, коли є необхідність зберегти дерева
- визначення обсягу порубочних работ
- для ландшафтного дизайну
- для проектів озеленення