У більшості випадків людина, яка вперше стикається з такими поняттями як геодезія та геологія, ненавмисно плутає їх. Для цього достатньо лише схожості у їхній назві. Насправді ці два види діяльності мають різні цілі та завдання.

Геологія цікава, вона прагне пізнати всі геологічні процеси планети. Це досить велика наука, яка поділяється залежно від специфіки об’єкта вивчення на: мінералогію, морську геологію, тектоніку, літологію та ін. Геологія вивчає мінеральну історію планети, склад її ґрунту і навіть вод, стежить та аналізує хіміко-фізичні зміни планети, загрози та можливості подібних процесів, що вивчає її природні ресурси.

Геодезія це та надійна тростина, на яку можна спертися. Основна її характеристика – висока точність вимірів. Основним завданням геодезії є створення системи координат і побудова опорних геодезичних мереж, які дають можливість правильно позначити розташування точок на земній поверхні.

Якщо говорити просто, то геологія знає сутність ґрунту, його поведінковий характер, а ось геодезія може визначити його обсяги та детальне розташування об’єктів на даній ґрунтовій ділянці. Але іноді ці дві сфери діяльності перетинаються, й у деяких випадках геолог неспроможна обійтися без послуг інженера-геодезиста. Так, наприклад, геодезичні дослідження дозволяють точно розрахувати масштаб вибухових робіт, визначити рівень ґрунтових вод і виходу корінних порід, точно прорахувати обсяги ґрунту, тощо.

Детальнішу інформацію з цього питання Ви можете отримати від наших спеціалістів за телефоном або електронною поштою. Ми завжди відкриті для нових клієнтів та спільної співпраці.