Для виконання землевпорядних і геодезичних робіт необхідно інженеру-землеупоряднику перевірити всю необхідну інформацію на публічній кадастровій карті. Так що ж таке кадастрова карта, а це графічне зображення яке містить відомості про об’єкти державного кадастру, а це все земельні ділянки на території України. Будь-якій ділянці, які перейшов у власність, присвоюватиметься унікальний номер. У народі це кадастровий номер що складається з 19 унікальних цифр, які не повторюються по всій території України. Останнім часом обов’язковим пунктом для фізичних та юридичних осіб які оформлюють право приватизації на земельну ділянку необхідно взяти та сплатити викопування з кадастрової карти.
Яку інформацію можна отримати з публічної кадастрової карти ? Крім того, що можна дізнатися сам кадастровий номер ділянки якщо вона внесена до державного кадастру, а також межі, площа, форму власності, цільове призначення, згідно з класифікатором, власником, адресою.

Скільки ж коштує викопування з кадастрової карти? Відповідно до чинного законодавства за викопування з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрова картка становить 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Що робити, якщо вашої ділянки немає на кадастровій карті ? Потрібно розуміти, а повинен? Якщо ви власник земельної ділянки і у вас на руках є ДЕРЖАК, але сам кадастровий номер не привласнений. Тоді вашої ділянки не буде на публічній Кадастровій карті. Якщо отримали рішення від міськради щодо розробки землевпорядної документації, тоді вам необхідно розробити проект відведення земельної ділянки. У цьому вам допоможуть землевпорядні організації, які у своєму штаті мають сертифікованих інженерів-землеупорядників та інженерів-геодезистів. Після виконання геодезичних та землевпорядних робіт розроблятися проект землеустрою щодо формування нової ділянки з новими правами на неї. Після погодження різних організацій ваш проект потрапляє на перевірку до державного кадастрового ресторатора, де він приймає рішення про внесення вашої ділянки до державного земельного кадастру. Протягом періоду встановленого чинним законодавством реєстратор відкриває поземельну книгу та привласнює кадастровий номер, протягом двох днів з’явиться на публічній карті.

Кадастровая карта

Кадастровая карта