Пошук підземних комунікацій у Дніпрі

Перед початком будівництва будівель та споруд або будь-яких інших видыв земляних робіт на земельній ділянці потрібно переконатися в тому, що під його поверхнею не ховаються труби та електропроводи, які можуть бути пошкоджені в процесі роботи. Звичайно, існують документально підтверджені схеми ліній підземних комунікацій, що зберігаються у відповідних відомствах. Але трапляються випадки, коли ці схеми лежать довгі роки, а нові лінії комунікацій на них так і не були відзначені. Крім того, трапляється і самовільний устрій підземних комунікацій несумлінними господарями ділянки.

Без достовірних відомостей про точне розташування підземних комунікаційних ліній не може початися жодне серйозне будівництво, оскільки існують певні норми безпеки ведення земляних робіт. Пошкодження кабелю високої напруги може загрожувати життю працівників будівництва, а якщо пошкодити трубу водопроводу або каналізації, то вода, що розлилася, може розмити основу майбутнього фундаменту будівлі або підмити фундаменти сусідніх будинків.

Збитки внаслідок підмивання та просідання ґрунту основ будівель, вимушеного ремонту трубопроводу та інших видів підземних комунікацій не йдуть у жодне порівняння з невеликими витратами на проведення геодезичних вишукувань на ділянці будівництва. І звичайно, здоров’я та життя будівельників не можна виміряти грошима. Тому пошук підземних комунікацій перед початком будівництва є невід’ємною процедурою, особливо в зоні щільної міської забудови.

Методи пошуку підземних ліній комунікацій

Сьогодні існують сучасніші методи пошуку підземних комунікацій у Дніпрі за допомогою таких приладів як інфрачервоний термограф, георадар, акустичні прилади для підземної локації, а також електромагнітні пошукові прилади.

Пошук підземних комунікацій у Дніпрі методом електромагнітної локації є найбільш перспективним, точним та недорогим, у порівнянні з іншими методами пошуку. Цей метод заснований на принципі електромагнітної індукції, який полягає в тому, що кожен провідник, яким біжить електричний струм, створює навколо себе електромагнітне поле. Це поле можна вловити за допомогою спеціальних приладів, званих трасошукачі.

Для знаходження під землею електричних кабелів під напругою можна використовувати звичайну безконтактну індукційну пошукову систему, але щоб знайти кабелі без напруги або залізні трубопроводи, використовують контактний спосіб зі створенням штучного електромагнітного поля навколо труби. Контактний спосіб пошуку комунікацій є більш точним, але трапляються випадки, коли підключення генератора до ліній комунікацій на ділянці неможливе або не бажане. У разі на ділянці створюється штучне електромагнітне поле по периметру комунікацій після ретельного заземлення генератора у кількох місцях. Вимірювання проводяться з використанням відбитої величини цього поля.

Але точність вимірів, отриманих електромагнітним методом пошуку підземних комунікацій у Дніпрі, впливають:

  • роздільна здатність приладу;
  • розташування приймальної антени;
  • можливі перешкоди від діючих дільниці чи поблизу нього електроустановок та іншого устаткування, здатного створювати електромагнітні поля.

Пошукове обладнання УкрГеоКартУкрГеоКарт

Для пошуку підземних комунікацій у Дніпрі наша компанія використовує контактний та безконтактний електромагнітний метод, який показав себе найбільш точним та перспективним у порівнянні з іншими методами пошуку, а також цілком доступним для замовника з цінової точки зору.

У нашому розпорядженні є трасошукачі нового покоління з найширшим діапазоном локації, здатні легко визначати наявність, напрямок та глибину прокладання підземних комунікацій, а також знаходити в них можливі пошкодження.

Трасошукач RD 8000 PDL з генератором Т10, який використовують наші фахівці для пошуку комунікацій, оснащений додатковими функціями, що дозволяють визначати напрямок струму та наявність дефектів електрокабеля, за допомогою вбудованого компаса знаходити напрямок до об’єкта, прискорюючи пошукові роботи та безліч. Докладніше про цей прилад можна дізнатися на сторінках нашого сайту.

Високоточне геодезичне обладнання нашої компанії – електронний тахеометр, супутниковий приймач GPS та інші прилади – дозволяє в найкоротші терміни скласти схему підземних комунікацій, таку необхідну для успішного та безпечного ведення будівельних та земляних робіт на ділянці.

Вартість наших послуг за пошуком підземних комунікацій у Дніпрі визначається індивідуально, і Ви можете її уточнити, зв’язавшись з нашими спеціалістами.