У новому 2017 році наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України було прийнято порядок використання Державної геодезичної референсної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою

Перетворення координат земельних ділянок із СК 63 в УСК 2000, наводимо наступний порядок перерахунку координат.

Інструментарій перетворення координат із СК 63 на УСК 2000 був реалізований у програмному продукті «GIS 6» ще у 2013 році (версія програми 6.1.5.2). або в режимі онлайн.

Для перетворення координат УСК2000, потрібно мати як мінімум 6 координат в СК63або СК42 та їх же в УСК2000. Це необхідно для параметрів переходу.

Для виконання перетворення необхідно:

1. Переведення ділянок у систему координат УСК2000 (з СК63/СК42), необхідно, спочатку, створити проекцію з параметрами перетворення для місцевості.
Потрібно перейти у вкладку „Камеральні функції”, меню „Обчислення”, команда „Перетворення з проекції”.

Преобразование

2. Щоб не вводити всі параметри перетворення вручну, скопіюємо їх із СК42, оскільки вони дуже схожі. Для цього виберіть необхідну зону СК42 у списку „Проекція” і натисніть кнопку „Копіювати”.

3. У наведеному віконці потрібно задати назву проекції в полі „Найменування” і внести 6 контрольних точок, де „X” та „Y” – координати точок у СК42, а „U”, „V” – координати цих же точок у УСК2000. Радимо брати ті координати, які ближче до країв обчислюваної місцевості з різних сторін, для кращої точності. Якщо у Вас контрольні координати в СК63, їх потрібно перекласти в СК42 (см. в блозі „Перетворення координат з однієї системи на іншу”).

4. Зберігаємо створену проекцію, зберігаємо список за кнопкою „Зберегти” і закриваємо вікно „Перетворення за проекцією”.
Для перерахунку ділянки в УСК2000, в меню „Обчислення” виберіть команду „Перетворення системи координат”. У вікні натисніть на кнопку „Створити”.

5. В віконці „Параметри перетворення”, там де поле „Найменування” впишіть ім’я переходу проекцій для місцевості, де поле „Перетворити з проекції” вказуємо в якій СК зараз знаходиться перетворювана ділянка, а там де поле „Перетворити на проекцію” систему координат для УСК2000. Натискаємо кнопку „Зберегти”, завдяки чому повертаємось у попереднє вікно.

6.Тепер у вас все готово для перетворення, потрібно зі списку знайти створені параметри і натиснути на кнопку „Перетворити”, щоб виконати переведення координат для поточної ділянки або вибрати в цьому вікні меню „Обчислення” і команду „Перетворити для всіх зазначених ділянок”, щоб виконати переклад для всіх зазначених зеленою міткою ділянок.

Надалі, для даної місцевості, потрібно буде виконувати лише останній описаний пункт, оскільки параметри перетворення ми вже збережені.

Після перетворення, ділянці потрібно вказати в якій зараз системі координат, тому що в обмінному файлі буде фіксуватися ця інформація. Перейдіть в головне вікно „Земельні ділянки”. Двічі клацніть на ділянці, щоб перейти до його параметрів.

7. У вікні „Зміна параметрів поточної ділянки” зайдіть в закладку „Параметри”, у групі „Система координат” виберіть УСК2000.

Преобразование

8. Збережіть земельну ділянку, натиснувши кнопку„Зберегти”.


Геодезичний калькулятор 2.0

Виконати перетворення координат з СК63/42 в УСК2000 миттєво та безкоштовно через геодезичний калькулятор онлайн!

Перетворення СК 63 в УСК 2000 онлайн