Земля завжди була нашим найціннішим надбанням. Заради неї тисячоліттями велися війни та битви, адже земля є джерелом їжі та корисних копалин, а також територією для проживання все зростаючого населення однойменної планети. І сьогодні земельні ресурси знаходяться під суворим наглядом держави для їх раціонального використання та дбайливого ставлення до середовища, в якому ми живемо. Ось чому будь-який вид використання ділянки землі вимагає юридично оформленої угоди між її власником чи орендарем та державними структурами.

Угода між приватною або юридичною особою та державою на використання земельної ділянки в тих чи інших цілях – це комплекс землевпорядних заходів, що мають загальну назву – землевідведення.

У яких випадках потрібне землевідведення?

Відведення земельної ділянки необхідне для наступних цілей:

  • приватизація земельної ділянки;
  • комерційні операції з нерухомістю (купівля, продаж, оренда);
  • формування нової ділянки землі;
  • узаконення виду діяльності на земельній ділянці або зміна цілей використання землі (будівництво, фермерське господарство, використання надр, виробництво тощо).

Кому необхідне землевідведення у Дніпрі?

Землевідведення необхідне громадянам, які бажають отримати ділянку землі у власність або оренду, а також особам, які користуються земельною ділянкою зараз і бажають вчинити з нею будь-які дії, у тому числі:

  • власникам приватних домоволодінь у межах та сільській місцевості;
  • власникам дачних ділянок;
  • власникам приватних гаражів та інших споруд на території міста;
  • особам, які ведуть той чи інший бізнес на ділянках землі та бажають змінити його напрямок;
  • особам, які бажають продати, подарувати, розділити або передати в оренду ділянку землі та нерухоме майно на ділянці;
  • інші дії власника із земельною ділянкою.

У чому полягає складність проходження процедури землевідведення у Дніпрі?

Найбільшу складність у проходженні процедури землевідведення представляє її складний порядок та велика кількість різноманітних державних інстанцій, у яких необхідно узгодити проект землевідведення.

Отримати дозвіл на початок проведення робіт із землевідведення можна, подавши заяву до наступних органів:

  • Міська, селищна чи сільська Рада – якщо ділянка знаходиться на території населеного пункту;
  • Райдержадміністрацію – якщо ділянка знаходиться поза населеним пунктом.

Залежно від цільового призначення земельної ділянки, погодження проекту землевідведення, крім Територіального управління Держземагентства, здійснюється такими органами:

  • Районний відділ будівництва та архітектури – якщо на ділянці планується будь-який із видів будівництва;
  • Відділ місцевого природоохоронного органу – якщо ділянка знаходиться поблизу природних зон, що охороняються;
  • Відділ місцевого органу з охорони культури та історичної спадщини – якщо ділянка межує з об’єктами, що несуть культурну та історичну цінність.

Тільки у випадку, коли ділянку планують використовувати для ведення фермерського та селянського господарства, достатньо погодження в управлінні Держгеокадастрі. Це найпростіший і найпоширеніший вид використання земельних ресурсів, тому дозвіл на землевідведення під сільське господарство найпростіше. Також державними органами вітається землевідведення під рекреаційні заходи. Але у всіх інших випадках – таких як будівництво, виробництво, складське господарство, переробка відходів, розробка родовищ корисних копалин та інших видів діяльності, що впливають на навколишнє природне та техногенне середовище, – можуть виникнути складності у погоджувальних органах, аж до повної заборони землевідведення.

Щоб уникнути втрати часу та коштів на отримання дозволу на землевідведення, бажано заздалегідь знати, чи можна використовувати цю ділянку землі для задуманого. Однак достовірною інформацією про можливість або неможливість використання кожної конкретної ділянки в тих чи інших цілях володіють ті самі державні органи, які видають дозвіл, і в результаті виходить замкнене коло.

Як заощадити гроші та час на землевідведення у Дніпрі ділянки?

Компанія УкрГеоКарт займається землевідведенням ділянок на території Дніпропетровської області вже понад 6 років, тому ми досить добре знайомі з особливостями земельних ділянок з точки зору можливості їх цільового використання, а також маємо величезний досвід спільної роботи з державними землевпорядними організаціями. Уклавши договір на землевідведення з нашою компанією, Ви можете:

  • вибрати найбільш підходящу для Ваших цілей ділянку землі;
  • зібрати потрібний пакет документів для передачі до дозвільних органів;
  • у найкоротші терміни отримати дозвіл на початок землі землевпорядних та геодезичних робіт на обраній ділянці;
  • отримати грамотно складений проект землевідведення та витяг із Національної кадастрової системи;
  • швидко пройти процедуру погодження у перелічених вище інстанціях;
  • отримати законне право користування земельною ділянкою з найменшими фінансовими затратами.

Ми оснащені найсучаснішим обладнанням для проведення геодезичних вимірювань, спрямованих на складання проекту землевідведення, включаючи визначення меж, поворотних точок та площі ділянки, підготовку технічної та графічної документації та одержання кадастрового номера ділянки. Наші спеціалісти є сертифікованими інженерами в галузі геодезії та землеустрою, а наша компанія має сертифікат на проведення будь-яких видів землевпорядних робіт.

Наша компанія надасть всебічну допомогу у проходженні процедури землевідведення у всіх організаціях, а також проведе всі супровідні геодезичні заходи на ділянці відповідно до побажань та вимог замовника. Ми націлені на довгострокові відносини з клієнтами та надаємо весь спектр геодезичних послуг за найкращими цінами у Дніпропетровському регіоні.