Що таке земельний сервітут?

Земельний сервітут – це договір про право використання чужої земельної ділянки, нерухомості чи природних ресурсів. Джерелом права обтяження майна встановленням сервітуту є право власності. Відповідно до положень глави 32 Цивільного кодексу України, сервітут виникає в результаті укладення договору між власником земельної ділянки та іншою людиною, яка набуває права сервітуту на земельну ділянку. А регулювання сервітуту здійснюється на підставі глави 16 Земельного кодексу України. Тобто, в договорі сторони вказують, зокрема, необхідний зміст закону, який вони визначають відповідно до своїх потреб. Під час оформлення земельного сервітуту сторони можуть визначити на якій підставі він укладатиметься – платному або безоплатному.
У виняткових випадках сервітут земельної ділянки може бути встановлений за рішенням суду, адміністративним рішенням або за заповітом. Якщо власником обтяженого майна є особа з обмеженою дієздатністю, дія акта, спрямованого на встановлення сервітуту, залежить від згоди її законного представника.

Ціна на встановлення сервітуту в Дніпрі

Послуга Ціна
Встановлення сервітуту договірна, уточнюйте у менеджера

* для визначення остаточної ціни необхідно звернутися до ТОВ «УкрГеоКарт»

Якою має бути форма договір сервітуту?

Встановлення сервітуту – це вид обмеженого права власності. Його створення накладає ряд прав і обов’язків з обох сторін, прицьому форму укладання договору не визначено законом. Тому встановити сервітут в Дніпрі можна у довільній формі, головне, щоб вона відповідала вимогам цивільного законодавства України. Також Вас можуть зацікавити: проект відведення земельної ділянки або зміна цільового призначення.

Встановлення сервітуту на сусідню ділянку

Найбільш поширеною метою встановлення сервітуту в Дніпрі є необхідність використання чужої ділянки для проходу чи проїзду через територію, це відбувається, коли сусідня ділянка не має адекватного доступу до дороги загального користування. Або коли необхідно прокласти лінію електропередач, водопроводу і т.д., для цього потрібно отримати дозвіл на прокладання мереж. У цьому випадку встановлення сервітуту, власник землі повинен буде дозволити проїзд через свою власність.

Як встановити сервітут у Дніпрі?

Є кілька способів встановити земельний сервітут у Дніпрі та Дніпропетровській області. Найпоширеніший і найпростіший спосіб – підписати відповідний договір сервітуту. Для цього потрібна угода між двома власниками власності. У контракті має бути зазначений обсяг сервітуту та фінансові умови, документ має бути підписаний обома сторонами та нотаріально засвідчений. Сам земельний сервітут може бути внесений до Державного земельного кадастру та Державного реєстру прав на нерухоме майно, але це не обов’язково. Усі нюанси сервітуту земельної ділянки ви можете дізнатись зателефонувавши за телефонами, вказаними на сайті.

Встановлення сервітуту – необхідні документи

  • заява на оформлення сервітуту земельної ділянки;
  • документи, що засвідчують особу;
  • документація, що підтверджує права власності (виписка з Держреєстру, договір купівлі-продажу,
    дарування, свідоцтво про заповіт тощо);
  • вся технічна документація щодо землеустрою (кордону ділянки, кадастровий номер тощо);
  • квитанції про сплату адміністративних зборів.

Оформлення земельного сервітуту в Дніпрі вимагає професійного підходу, тому важливо обрати перевірену компанію із землеустрою, яка дотримується всіх термінів та встановлених законодавством правил. Щоб замовити сервітут у Дніпрі звертайтесь до “УкрГеоКарту” за вказаними на сайті телефонами. Компанія більше 10 років на ринку і накопичилося багато досвіду у землеустрої, щоб допомогти вам вирішити проблеми, пов’язані з сервітутом.