Експертна оцінка заміської житлової нерухомості у Дніпрі

Чим відрізняються угоди із заміською нерухомістю від операцій із міським нерухомим майном? Насамперед, тим, що будь-які комерційні та юридичні дії із заміськими об’єктами будівництва нерозривно пов’язані з ділянками землі, на яких вони побудовані.

Якщо Ви продаєте квартиру в багатоквартирному будинку або частину домоволодіння, розташованого в межах міста без ділянки, то основні критерії, що впливають на вартість нерухомості, зводяться до кількох пунктів: район, поверх, площа, стан. Зовсім інакші справи з оцінкою заміської нерухомості. Оцінка вартості заміського будинку або котеджу є більш трудомістким процесом, що вимагає особливих технічних та юридичних знань не тільки про самі об’єкти будівництва, але й про особливості та характеристики земельної ділянки. Такими знаннями володіють фахівці, які щодня, з року в рік займаються роботами, пов’язаними з вивченням стану будівель, заснування їх фундаментів, а також характеристик ділянок забудови та навколишньої території. Цими фахівцями є геодезисти і геологи.

Геодезична компанія УкрГеоКарт проводить комплекс заходів, пов’язаних з оцінкою заміської нерухомості в Дніпропетровському регіоні та всі геодезичні роботи, пов’язані із землеустроєм та комерційними операціями із земельними ділянками та домоволодіннями.

Навіщо потрібна експертна оцінка заміської житлової нерухомості?

Оцінка незалежного експерта потрібна у наступних видах операцій із заміською житловою нерухомістю:

 • купівля-продаж;
 • спадщину та дарування;
 • передача у найм;
 • отримання страхового полісу;
 • оформлення іпотечного кредиту чи договору застави;
 • судові суперечки та розгляди.

Особливості експертної оцінки заміського будинку

Експертна оцінка заміського будинку або домоволодіння – це комплекс заходів щодо визначення ринкової вартості будівель, починаючи з їхніх фундаментів і закінчуючи дахами. Оскільки, на відміну від звичайної міської квартири, заміський котедж продається цілком, його вартість визначається виходячи з технічних характеристик кожної з його конструкцій.

Найбільш важливу роль у цілісності будинку грає його фундамент та основа, в якій він був закладений. Наприклад, будинки, побудовані на ділянках зі слабкими грунтами, поблизу ярів і балок, на територіях, схильних до затоплення, коштуватимуть набагато дешевше, ніж такі ж за архітектурою та станом ремонту будинку, що стоять на міцних сухих грунтах. Навіть найменше порушення структури фундаменту може призвести до появи в стінах тріщин, зміщення перекриттів та сходових маршів будівлі. Визначити стан будинку на предмет його просідання в грунті можна за допомогою геодезичних приладів, які має наша компанія.

ocenka-zemli-dnepr

Наступними факторами, від яких залежить вартість заміського будинку крім кількості кімнат, поверхів та площі, є:

 • характеристики земельної ділянки;
 • віддаленість від великих населених пунктів;
 • наявність комунікацій у будинку та на ділянці (можливість або неможливість їх підключення);
 • допоміжні споруди на ділянці;
 • навколишня інфраструктура.

Якщо з міською квартирою або об’єктом приватної міської забудови зазвичай не виникає питань про наявність усіх необхідних зручностей – газу, води, світла, інфраструктури, то щодо заміської житлової нерухомості ці питання стоять на першому місці. Тому якщо Ви хочете продати свій заміський будинок з ділянкою за найвигіднішою ринковою ціною, то необхідно надати потенційному покупцеві якнайбільше інформації – про сам будинок, про ділянку та про його найближче оточення.

Кращий спосіб представити заміську нерухомість для продажу – як наочний ситуаційний план. Ситуаційний план складається за бажанням замовника і може подати інформацію про Ваше домоволодіння у найвигіднішому світлі. На ситуаційному плані можна відобразити:

 • розташування ділянки щодо сусідніх землеволодінь та населених пунктів;
 • транспортні розв’язки, дорожні покриття, станції залізничного сполучення;
 • лінії інженерних комунікацій;
 • школи, лікарні, магазини та інші важливі об’єкти інфраструктури;
 • зони відпочинку та природні об’єкти – ліси, озера, річки.

Всі ці фактори є далеко не останніми щодо вартості заміської житлової нерухомості. Компанія УкрГеоКарт складе ситуаційний план Вашого домоволодіння з урахуванням його вигідного розташування по відношенню до його оточення для отримання найвищої експертної оцінки.

Крім того, ми надамо всі види обов’язкових геодезичних послуг, що супроводжують операції та угоди з заміською нерухомістю:

 • одержання кадастрового номера;
 • складання топографічного плану;
 • уточнення меж ділянки та межування;
 • винесення осей будівель;
 • інші види геодезичних робіт для вирішення комерційних та юридичних питань.

Всі ці геодезичні заходи бажано провести до проведення експертної оцінки Вашого заміського майна, щоб не тільки отримати кращу ціну за будинок та ділянку, а й мати на руках на момент угоди всі необхідні документи — кадастровий номер, викопування ділянки тощо. Для довідки: без кадастрового номера ділянки неможливо зробити жоден вид операцій із заміською нерухомістю.

Якщо кордони Вашої присадибної ділянки з якоїсь причини були втрачені, це може негативно позначитися на проведенні експертної оцінки домовласництва. З нашою допомогою Ви можете швидко та недорого відновити межі ділянки, щоб прискорити процедуру оцінки та перейти до подальших дій з Вашою нерухомістю.

З усіх питань щодо геодезичних заходів, що супроводжують експертну оцінку заміської житлової нерухомості звертайтеся до наших спеціалістів, і ми з радістю Вам допоможемо.